1. Transakcja na portalu OtoZloto.pl

Znajdź interesującą Cię ofertę oznaczoną przez sprzedawcę symbolem GoldVerify i dokonaj zakupu. Dzięki temu moneta lub sztabka, którą kupiłeś zostanie najpierw zweryfikowana przez naszych ekspertów.

2a. Kupujący wysyła przelew na rachunek zastrzeżony GoldVerify

Po zakupie wyślij pieniądze na bezpieczny rachunek zastrzeżony GoldVerify. Sprzedający otrzyma informację, że pieniądze czekają na bezpiecznym rachunku. Żadna ze stron (ani kupujący ani sprzedający) nie mogą podjąć gotówki do momentu weryfikacji przedmiotu zakupu przez OtoZloto.pl Sp z .o o.

2b. Sprzedający wysyła monety i sztabki do weryfikacji

Po uzyskaniu informacji, że pieniądze są bezpiecznie zdeponowane, sprzedający wysyła przedmiot transakcji do OtoZloto.pl Sp. z o. o. w celu jego weryfikacji. Sprzedający ma gwarancję, że jego towar nie zostanie wysłany kupującemu, zanim ten nie wpłaci pieniędzy na bezpieczny rachunek zastrzeżony. Natomiast kupujący ma gwarancję, że jego pieniądze nie zostaną przelane sprzedającemu do momentu, kiedy towar nie przejdzie pomyślnie procesu weryfikacji GoldVerify.

3. Procedura weryfikacji GoldVerify

Nasi eksperci dokonują wnikliwej analizy i badań monet oraz sztabek. W przypadku pozytywnej weryfikacji towar trafia do kupującego, a pieniądze do sprzedającego. W sytuacji gdyby został wykryty falsyfikat, przedmiot transakcji wraca do sprzedającego, a pieniądze do kupującego.

4. Złoto wysyłamy do kupującego, a pieniądze do sprzedającego

Po uzyskaniu pewności co do autentyczności towaru, zostaje on wysłany do kupującego z opcją pełnego ubezpieczenia. Towar wysyłany jest za pośrednictwem firmy Pocztex - jedynego operatora w Polsce, który legalnie przewozi i ubezpiecza metale szlachetne*. Nawet więc gdyby cokolwiek stało się z towarem w trakcie transportu, kupujący otrzyma całkowity zwrot pieniędzy.

Transport metali szlachetnych takimi firmami jak UPS, DHL, Siódemka, FedEx, DPD, InPost jest niezgodny z regulaminami tych operatorów, a w przypadku zaginięcia przesyłki nie nastąpi wypłata odszkodowania.